najlepsza zabawka

Od jakiegoś czasu schemat zachowania niektórych moich znajomych u mnie w mieszkaniu zaczął mnie niepokoić. Ten post jest próbą poradzenia sobie z tą zagwozdką. Spowodowany  jest ilością osób, które wchodząc do naszego mieszkania, nie witając się z gospodarzem szły przed siebie, siadały na podłodze i zaczynało się. Odkręcały kurki, zapalały lampki, wciskały wtyczki i dopiero po chwili zdawały sobie  sprawę, że powinny najpierw dopuścić do zabawy dzieci, z którymi przyszły.

Przedstawiam pomysł powszechny i znany wśród młodych rodziców, którzy właśnie porządkują swój strych i lubią wykorzystywać elementy pozornie nieprzydatne.  Oraz wśród takich, którzy chcą aby ich dziecko przez kolejnych kilka lat nie mówiło ” nudzi mi się”. Oraz wśród tych, którym czasem trudno znaleźć zabawę, do której sami będą z lubością wracać. Oraz dla wszystkich innych.

Poniższa tablica manipulacyjna  powstała okazjonalnie, ku uczczeniu zacnej rocznicy urodzinowej Berbeciątka. Od tamtej pory rano, w południe i wieczorem Maluch podejmuje wyzwanie, odkrywa ciekawe sposoby zabawy, a wraz z zyskiwaniem nowych umiejętności potrafi sprostać kolejnym wymaganiom.

Aspekty techniczne zawierają się w kilku słowach: wiertarka, deska, “to co jest w domu”. Jeszcze może na koniec była krótka wizyta w castoramie, biała bejca i pędzel.

Do dzieła! Powodzenia drodzy rodzice!

 

Advertisements

2 thoughts on “najlepsza zabawka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s